Blog 35. Dřevěné zahradní bazény

Dřevěné zahradní bazény

Dřevěné zahradní bazény – novinka pro léto 2022

Dřevěné zahradní bazény jsou novinkou roku 2022. Jedná se o jednoduché, ale velmi praktické řešení pro domácí koupání. Dřevěné bazény mají konstrukci z kulatiny a můžete je snadno položit na zpevněný povrch. Ty ve tvaru matrice můžete umístit téměř kamkoli s minimálními terénními úpravami.


Dřevěný bazén je stejnou formou konstrukce jako zahradní domek.

Mnozí z vás navštívili naše stránky za účelem realizace zahradního domku. Montovaný dřevěný bazén je konstrukce ze stejného systému srubů a dokonale doplňuje naše prefabrikované zahradní stavební výrobky.

Domácí bazén pro plavce Pacifik
  • Základním modelem dřevěného montovaného bazénu je montovaný bazén ve tvaru matice.
  • To je ideální řešení, pokud nechcete investovat mnoho času a energie do přípravy základní desky. Základová deska v podobě betonové desky nebo zámkové dlažby má samozřejmě své nesporné výhody, ale maticový bazén můžete umístit i na klasicky urovnanou zeminu. Pokud máte například trávník, kde chcete bazén položit – stačí vyznačit místo, kde bude bazén stát, odstranit horní travnatou část a vyrovnat ji pískem smíchaným s cementem. Šestiúhelníkové a osmiúhelníkové bazény tvoří v podstatě kruh – tlak vody je rovnoměrně rozložen do všech stran. Není třeba budovat boční výztuhy.
  • Betonová deska pod dřevěným montovaným bazénem
  • Dřevěné bazény oválného a obdélníkového tvaru jsou větším bratrem klasických základních bazénů ve tvaru matice. U těchto bazénů je nutná betonová základová deska. Stačí deska o tloušťce 10 cm a vyztužení sítěmi. Po stranách bazénu, kde je tlak vody největší, je samozřejmě nutné provést přípravu pro železné výztuže, které budou osazeny do železobetonových patek. Železné výztuhy jsou součástí balení bazénu. V případě, že připravujete základní desku předem, v místech, kde budou sloupky, je nutné připravit do betonu otvor, který později zalijete betonem spolu s výztuží. Stačí připravit v betonu na předem určeném místě otvor, a to buď v podobě dřevěného, nebo polystyrenového přechodu, který po zabetonování odstraníte a na jeho místo se nainstaluje výztuž z bazénové soupravy.
Bazény k zahradním stavbám
Montáž montovaného bazénu

Dřevěný montovaný bazén lze instalovat i do země.

Bazén lze samozřejmě instalovat i do země. Je však nutné dodržet doporučený postup a připravit nejen rovný základ, ale také drenážní materiály pro upevnění a odizolování bazénu v zemi.

Pokud chcete dřevěný bazén umístit do svahu – i to je možné, ale doporučuje se také umístit jeho část do země a odizolovat ji podle obrázku.

Samozřejmě není vhodné umisťovat bazén do bezprostřední blízkosti nadzemních drátů vysokého napětí.

Praktičtější je také umístit bazén dál od stromů, kde sice nehrozí žádné nebezpečí, ale vyhnete se neustálému čištění bazénu.

Při rozhodování o umístění budoucího bazénu je vhodné zvolit slunné místo. Slunce totiž významně přispívá k ohřevu vody v bazénu.

  • Praktické a efektní příslušenství pro montované bazény.
  • Montovaný bazén můžete vybavit filtrací, efektním podsvícením nebo dalším praktickým příslušenstvím, jako je letní solární plachta nebo zimní zastřešení bazénu. Dobrým doplňkem je také skříňka pro uložení techniky, která se hodí přímo k bazénu.

K bazénu se dostanete po schodech. Venkovní dřevěné a vnitřní chromované schůdky, které umožňují pohodlné používání bazénu.

Příslušenství pro bazény
Orlando plán zahradní chatky

1. část: Rozměr základního domečku a zahradní chatky.

Ako naplánovať chatku. Koľko máme / potrebujeme miesta.

Blog výběr zahradního domku

2. část Výběr zahradního domku a garáže

Ako vybrať správnu veľkosť domčeku. Aká sila materiálu je vhodná pre Váš rozmer a spôsob použitia.

Tampa chatka s přístřeškem

27. Zahradní domek Tampa

s přístřeškem a zadní stěnou.

Kontaktní formulář

Kontaktujte nás