Blog 34. Chyby základové desky pro zahradní domek

Chyby základové desky pro zahradní domek se stále opakují. Zákazníkům zdůrazňujeme již při objednávce, že nekvalitní příprava může mít za následek nejen faktické problémy při výstavbě, ale i předražení celé investice do stavby zahradní chatky.

Nehledejte levná řešení při přípravě základové desky pod zahradní domek.

Při rozhodování dbejte na to, abyste dodrželi minimální velikost základové desky a její dlouhodobou trvanlivost stabilizováním podkladu a finálního povrchu, na kterém zahradní domek bude stát.

Špatně realizovaná základová deska pro zahradní domek
Špatně realizovaná základová deska pro zahradní domek

Betonová deska pod zahradní domek – jak to nemá vypadat / jak to má vypadat

Pokud už spojujete repektivně rozšiřujete původní základovou desku, měli byste ji nadpojit i stavebně. Nic zásadního. Stačí do původní desky navrtat pár děr a osadit je kousky roxorových tyčí. Po zalití nového prostoru základové desky se oba materály alespoň do určité míry propojí a stabilizují. U zahradních chatek, jejichž váha se pohybuje kolem jedné tuny je to naprosto dostačující.

Samozřejmě nezapomeňte na to aby obě desky byly ve finále vodorovné. Také povrch betonu by měl být upraven a rovný.

Používejte vodováhu a vyhnete se chybám základové desky pro zahradní domek hned na začátku.

Zámková dlažba pod zahradní domek – jak to nemá vypadat / jak to má vypadat

Zámková dlažba by neměla být uložena na volno bez ohraničení sadovými obrubníky. Podsypový materiál se často může uhnout a zahradní domek začne nerovnoměrně sedat. Vznikají Vám tak zbytečné problémy s opravou, které Vás stojí další zbytečné investice.

Rovněž není správná realizace na betonové desky v rozích staveb, přičemž střed nebo kraje jsou jenom vysypány kamenivem. Zde také hrozí posunutí podkladních hranolů a nerovnoměrné sedání, chatka se vám bude kroutit. Nebudou možné nastavit dveře. Zkrátka opět špatné rychlé řešení.

Naopak dobře ukotvená zapískovaná zámková dlažba v sadových obrubnících je zárukou, že základová deska bude pevná a bude dlouhodobě sloužit svému účelu.

Správný podklad pro montáž zahradního domku na zemní šrouby – jak to nemá vypadat / jak to má vypadat

Pro správné osazení zemních šroubů potřebujeme usedlou zeminu. Ideální jsou zahrady. Není problém pokud se na daném místě mělce kopalo (ruční obrábění do cca 20 cm) Protože při délce zemního šroubu cca 80 cm je dostatečná část osazena ještě ve stabilním podloží.

Problém nastává, pokud je půda čerstvě navezena. Bude sedat a zemní šrouby v ní nebudou držet.

Chyba základové desky zahradního domku je také nevhodná kamenitá zemina. Vrut nedostanete přes případné kamenivo a montáž je nemožná případně problematická.

Betonové sloupky pod zahradní domek – jak to má vypadat

Pokud jste v kamenité nebo nestabilní půdě je třeba zvážit možnost realizace zahradní chatky na betonové sloupky nebo pilíře. Pilíře dokážou nejen dobře a stabilně udržet rovinu nastaveného roštu, ale Vám umí vykompenzovat i výškový rozdíl.

Realizace zahradního domku s terasou St.Louis

Orlando plán zahradní chatky

1. část: Rozměr základního domečku a zahradní chatky.

Ako naplánovať chatku. Koľko máme / potrebujeme miesta.

Blog výběr zahradního domku

2. část Výběr zahradního domku a garáže

Ako vybrať správnu veľkosť domčeku. Aká sila materiálu je vhodná pre Váš rozmer a spôsob použitia.

Tampa chatka s přístřeškem

27. Zahradní domek Tampa

s přístřeškem a zadní stěnou.

Kontaktní formulář

Kontaktujte nás