Chyba databáze WordPressu: [Duplicate entry '0' for key 'PRIMARY']
INSERT INTO `wp_postmeta` (`post_id`, `meta_key`, `meta_value`) VALUES (14999, '_oembed_b42761a0c9f759b7965914061b6fd878', '<iframe title=\"Záhradný domček za 15 sekúnd :-)\" width=\"500\" height=\"281\" src=\"https://www.youtube.com/embed/QHuqv0LDSeE?feature=oembed\" frameborder=\"0\" allow=\"accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share\" referrerpolicy=\"strict-origin-when-cross-origin\" allowfullscreen></iframe>')

Chyba databáze WordPressu: [Duplicate entry '0' for key 'PRIMARY']
INSERT INTO `wp_postmeta` (`post_id`, `meta_key`, `meta_value`) VALUES (14999, '_oembed_time_b42761a0c9f759b7965914061b6fd878', '1713336908')

Blog 34. Chyby základové desky pro zahradní domek

Blog 34. Chyby základové desky pro zahradní domek


Chyby základové desky pro zahradní domek se stále opakují. Zákazníkům zdůrazňujeme již při objednávce, že nekvalitní příprava může mít za následek nejen faktické problémy při výstavbě, ale i předražení celé investice do stavby zahradní chatky.

Nehledejte levná řešení při přípravě základové desky pod zahradní domek.

Při rozhodování dbejte na to, abyste dodrželi minimální velikost základové desky a její dlouhodobou trvanlivost stabilizováním podkladu a finálního povrchu, na kterém zahradní domek bude stát.

Kvalitní základová deska
Špatně realizovaná základová deska pro zahradní domek
Špatně realizovaná základová deska pro zahradní domek

Betonová deska pod zahradní domek – jak to nemá vypadat / jak to má vypadat

Pokud už spojujete repektivně rozšiřujete původní základovou desku, měli byste ji nadpojit i stavebně. Nic zásadního. Stačí do původní desky navrtat pár děr a osadit je kousky roxorových tyčí. Po zalití nového prostoru základové desky se oba materály alespoň do určité míry propojí a stabilizují. U zahradních chatek, jejichž váha se pohybuje kolem jedné tuny je to naprosto dostačující.

Samozřejmě nezapomeňte na to aby obě desky byly ve finále vodorovné. Také povrch betonu by měl být upraven a rovný.

Používejte vodováhu a vyhnete se chybám hned na začátku.

Zámková dlažba pod zahradní domek – jak to nemá vypadat / jak to má vypadat

Zámková dlažba by neměla být uložena na volno bez ohraničení sadovými obrubníky. Podsypový materiál se často může uhnout a zahradní domek začne nerovnoměrně sedat. Vznikají Vám tak zbytečné problémy s opravou, které Vás stojí další zbytečné investice.

Rovněž není správná realizace na betonové desky v rozích staveb, přičemž střed je vysypán kamenivem. Zde také hrozí posunutí podkladních hranolů a nerovnoměrné sedání, chatka se vám bude kroutit. Nebudou možné nastavit dveře. Zkrátka opět špatné rychlé řešení.

Naopak dobře ukotvená zapískovaná zámková dlažba v sadových obrubnících je zárukou, že základová deska bude pevná a bude dlouhodobě sloužit svému účelu.

Ideální základová deska pro zahradní domek
Špatně uložená dlažba pod zahradní domek
Špatně uložená dlažba pod zahradní domek
Nevhodné podloží pro instalaci domku
Rošt zahradní chatky
Rošt zahradní chatky

Správný podklad pro montáž zahradního domku na zemní šrouby – jak to nemá vypadat / jak to má vypadat

ro správné osazení zemních šroubů potřebujeme usedlou zeminu. Ideální jsou zahrady. Není problém pokud se na daném místě mělce kopalo (ruční obrábění do cca 20 cm) Protože při délce zemního šroubu cca 80 cm je dostatečná část osazena ještě ve stabilním podloží.

Problém nastává, pokud je půda čerstvě navezena. Bude sedat a zemní šrouby v ní nebudou držet.

Také není vhodná kamenitá zemina. Vrut nedostanete přes případné kamenivo a montáž je nemožná případně problematická.

Betonové sloupky pod zahradní domek – jak to má vypadat

Pokud jste v kamenité nebo nestabilní půdě je třeba zvážit možnost realizace zahradní chatky na betonové sloupky nebo pilíře. Pilíře dokážou nejen dobře a stabilně udržet rovinu nastaveného roštu, ale Vám umí vykompenzovat i výškový rozdíl.

Realizace rekreační chaty Madrid na betonových pilířích
Betonové patky pro dřevěný rošt
Betonové patky pro dřevěný rošt

Realizace zahradního domku s terasou St.Louis