Blog 37.  Nástěnný přístřešek jako hliníková pergola


Nástěnný přístřešek

Nástěnný přístřešek na stěně jako hliníková pergola, je trendem v moderním bydlení. Je praktická a cenově dostupná. Můžete jej připevnit na jakoukoli stěnu. Její velkou výhodou je, že v zimních měsících můžete výklopné lamely otočit do svislé polohy a střecha pergoly zabírá jen minimum světla. To je důležité zejména u pergol, které jsou v blízkosti oken.

Bioklimatická hliníková pergola krásná a účelná

  • Bioklimatická hliníková pergola je trendem pro modré bydlení a moderní relaxaci. Je praktická a cenově dostupná, se skvělým materiálem a konstrukčním zpracováním. Její nespornou výhodou je skutečnost, že výklopné lamely lze v zimních měsících otočit do svislé polohy a střecha pergoly tak přijímá jen minimum světla. To je důležité zejména u pergol, které jsou v blízkosti oken.
realizacia hliníkovej bioklimatickej pergoly-wall Antracit
Výklopná lamela hliníkové pergoly


Lamely bioklimatické hliníkové pergoly jsou navrženy tak, aby zadržovaly vodu a umožnily vám užívat si prostor pod přístřeškem i za nepříznivého počasí.

V zimě se nemusíme starat o sníh na střeše, protože lamely mohou být stále ve zvednuté poloze a sníh se tak nezadržuje.


Střecha hliníkové pergoly je odvodněná

Dešťová voda stéká po hliníkových stojanech a odtéká ve spodní části stojanů. Je to jednoduché, efektivní a praktické. Nástěnný přístřešek -hliníková pergola Mirador je také skvělým doplňkem našich zahradních bazénů a lázní. Volně stojící variantu hliníkové pergoly lze umístit kdekoli v zahradě na dlážděný základ. Jak jsme psali v předchozím blogu doporučujeme montáž na betonovou patku, na kterou připevníme sloupky realizovaného přístřešku na hmoždinky.

Odvod vody z pergoly
Rozměry hliníkových pergol Mirador plan 3x6

Pergoly a přístřešky lze dodat v několika velikostech.

Základní rozměr pro nástěnný přístřešek je 300 x 300 cm, k dispozici jsou také varianty 360 x 360 cm a 300 x 600 cm.

Materiálové složení hliníkové pergoly tvoří hliníkové sloupky a konstrukce. V závislosti na typu lze lamely pergoly objednat buď z pozinkované oceli, nebo z hliníku.


Střecha hliníkové pergoly je odvodněná

Standardně dodáváme přístřešky a pergoly v provedení Off White a Anthracite. Samozřejmostí je také příslušenství, jako je látková boční stěna. Tato je zatahovací. Pevná je lamelová, která je pro tyto přístřešky typická a jejíž rozměr lze skládat podle potřeby.

Hliníkové bioklimatické pergoly získaly také prestižní ocenění REDDOT Design Winner 2020 .

reddot cena za dizajn 2020

Všechny pergoly najdete na zahradni-chatka.cz a jejich ceny začínají na 2 100 EUR včetně DPH.

realizácia pergoly pripevnenej k stene

Realizace hliníkové pergoly

Detail hliníkové bioklimatické pergoly
Louvre wal boční panely hliníkové pergoly
Stavba hliníkové bioklimatické pergoly

Máte-li jakékoli dotazy, napište nám na e-mail info@zahradni-chatka.cz nebo zavolejte na telefonní číslo +420 775 780 563.