Blog 23. Rekreační zahradní domek


Blog 23. Rekreačný záhradný záhradný domček

Malé rekreační chatky jsou stále oblíbenější.

Jsou za dobrou cenu. Jejich výstavba je rychlá a nenáročná. Konkrétně Elba je do 25 m2 a stačí k její realizaci ohláška na stavebním úřadě. I když nejsou určeny k trvalému bydlení můžete je využívat ve všech sezónních obdobích. Za výbornou cenu dostanete adekvátní prostor pro sebe a svou rodinu pro víkendovou rekreaci či pro letní dovolenou.

zahradní chatka po vyložení u zákazníka
  • Materiál: severský smrk
  • Rozměr: 420 cm x 540 cm (22,68 m2)
  • Obsah:  s podlahou, desky pero – drážka
  • Dveře: 84 x 196 cm
  • Okno: 3x 88 x 88 cm
  • Síla materiálu: 44 mm

Začneme od začátku rekreační zahradní domek Elba Vám přijde zabalený na paletě do fólie, která chrání dřevo před vodou a povětrnostními podmínkami.

Na místě se poté ručně rozbalí a vyloží po jednotlivých latích z auta. Takto můžeme díly – latě, ze kterých se chatka skládá relativně jednoduše dopravit i na místa, kde je zhoršen přístup autem.

paleta zahradní chatka
základová deska

Rekreační zahradní zahradní domek ELBA – zákaldová deska

Můžeme jej osadit na všechny druhy základových desek.

Je to opravdu o preferenci každého zákazníka. Chatku lze postavit na betonovou desku, zámkovou dlažbu, nebo rošt a zemní šrouby. Důležité je, že chatka bude na rovném a pevném podkladu.

Výhodou rekreační chatky ELBA jsou 3 samostatně oddělené místnosti. Přední centrální místnost a zadní dvě místnosti, které můžete využívat například jako kuchyni, nebo koupelnu.

Součástí dodávky je také přední terasa se zábradlím. Chatku lze složit i zrcadlově. Důležitý je i fakt, že okna a vnější dveře jsou osazeny vakuovými skly, které zvyšují tepelnou odolnost chatky.

Rekreacní chatka ELBA realizace
Zajišťovací latě střechy proti silnému větru
Zajišťovací latě střechy proti silnému větru

Chatka Elba moderní technologie

Je vybavena i zavětrovacími latěmi, které zpevňují celou konstrukci a zvyšují odolnost vůči větru. (viz šipka na obrázku)

Vnitřek zahradní chatky je vybaven samozřejmě podlahou z perodrážky. Pro zlepšení tepelného komfortu lze zateplit podlehu a střechu chatky. V těchto místech je nejvíce tepelných úniků v rámci celé stavby.

Zateplení zejména střechy je užitečné zejména v létě, kdy teplo vniká do chatky i přes střechu. Samozřejmě férové ​​je říci, že stále se jedná o koncept zahradní stavby, která není koncipována k bydlení.

Každopádně ELba je velmi dobré a finančně nenáročné řešení zahradní stavby, které Vám umožní užívat stavbu hned po realizaci.

ELBA rekreační zahradní zahradní domek pro celou rodinu – Podrobnosti o ceně a rozměrech chatky