Blog 41. Zahradní domek Belmot – delená zahradní chatka


Zahradní domky s pultovou střechou Belmont

Zahradní domek Belmont představuje harmonickou symbiózu klasického vzhledu a multifunkčnosti. Je to útočiště pro relaxaci a zároveň praktický úložný prostor, navržený tak, aby vyhovoval potřebám každého zahrádkáře. S jeho pomocí lze elegantně skloubit potřebu odpočinku a organizace v zahradě, čímž se stává nezbytným prvkem pro ty, kteří chtějí své zahrádkářské náčiní a vybavení mít vždy po ruce a přitom si zachovat klidný a esteticky příjemný prostor.

zahradny-domcek-belmont-1-03
zahradny-domcek-belmont-1-03

Zahradní domek Belmont, disponující pultovou střechou, je dostupný ve dvou velikostech.

Model Belmont 1, zhotovený z 28mm tlustého smrkového dřeva, nabízí prostor 9m² s celkovými rozměry 3 x 2,5 metru.

Navrhli jsme ho s dvěma místnostmi – větší 6m² pro relax a menší 3m² sloužící jako úložný prostor pro zahradní nářadí. Tato struktura nabízí kombinaci odpočinkové zóny a praktického skladovacího prostoru, což je ideální pro využití v zahradě.

Chatka Belmont 2 – větší bratr

Aktuálne nabízíme zahradní chatku Belmont 2 v provedení s tloušťkou stěn 34mm, což z ní činí robustnější a prostornější alternativu k menšímu modelu Belmont 1.

Tento model zahradního domku má silnější stěny z kvalitního severského smrku a nabízí dva flexibilně řešené interiérové prostory, které lze přizpůsobit vašim potřebám – buď jako skladový prostor nebo jako místnost pro odpočinek, s možností zrcadlové montáže.

Celková rozloha chatky je rozdělena na menší místnost o velikosti 4,06 m² a větší místnost o velikosti 7,7 m².

zahradní-domek-belmont-2-půdorys
zahradní-domek-belmont-2-půdorys
Blog o zahradním domku belmont
Zahradní stavbu Belmont lze stavět na zemní šrouby a zesílený rošt

Realizace zahradní chatky na rošt a zemní vruty

Zemní šrouby a dřevěný rošt představují efektivní a rychlou metodu pro stavbu zahradních konstrukcí, jak jsme již několikrát zdůraznili na našich blogoch.

Toto řešení umožňuje rychlou realizaci. Samozřejmě záleží na vhodném podkladu, jako je usazená zemina. Protože čerstvá navezená zemina, kamenitá půda nebo písek nejsou doporučeny.

Systém zemních šroubů je ověřený a používá se i pro stavbu rodinných domů, což dokazuje jeho spolehlivost pro lehké zahradní stavby i bez obav.

Belmont ve zrcadlovém provedení

Montáž zahradní chatky Belmont v zrcadlovém provedení je snadná a nevyžaduje zásahy do konstrukce. Stačí pouze otočit čelní a zadní stěnu, čímž se změní dispozice stavby.

Možná je také instalace na zámkovou dlažbu nebo betonovou desku. Ochrana proti zemní vlhkosti je zajištěna podkladními hranoly o síle přibližně 4×4 cm, které jsou tlakově impregnovány pro dlouhodobou ochranu proti vlhkosti.

Realizace chatky Belmont na betonovou desku
Realizace chatky Belmont na betonovou desku