Blog 19. Vyhněte se problémům při zaměření zahradního domku


Vyhněte se problémům při zaměření vašeho zahradního domku
Vyhněte se problémům při zaměření vašeho zahradního domku
Nevhodné místo pro umístění chatky Blog
Nevhodné místo pro umístění chatky Blog

Jak zvládnout zaměření zahradního domku

Jelikož častokrát přicházejí od zákazníků návrhy na chatky které nelze v našich podmínkách zrealizovat, rozhodli jsme se pár z nich použít. 

Další z vás tak dostanou cenné informace o tom – jak umístit zahradní domky a zahradní chatky ve vaší zahradě. Příliš málo prostoru. Bohužel na takto malý prostor se reálně domek umístit nedá. Srubové spoje mají přesah cca 8 cm + šířka materiálu. Na 130 cm opravdu zahradní domek neumístíte. Jen srubový spoj má 8cm, které jsou Vám ubrané ze šířky domku. Na takto malý prostor doporučujeme maximálně přístřešek, který má dořešen svod vody mimo tento opravdu malého prostoru.

Vzdálenost zahradního domku  od plotu.

Při zaměření pamatujte i na to, že Váš zahradní domek třeba udržovat a pravidelně natírat. 50cm od hranice plotu je minimální technická vzdálenost, která je opravdu minimum na osazení a ošetření stěny zahradní chatky. Samozřejmě pokud máte základovou desku až po zděný plot a sklon střechy je takový, že Vám voda padá na dlažbu – a ne do země. Tehdy zvažte dešťové svody a odvod vody ze střech mimo tento prostor.

blog-19-3 realizace chatky
montovaná chatka s přístřeškem blog
montovaná chatka s přístřeškem blog
blog-19-5 chatka 28mm

Realizace chatky na zemní vruty.

Dbejte, aby zem pod Vašim budoucím domkem nebyla štěrková kamenitá nebo aby se nejednalo o čerstvou navážku zeminy. Do štěrku je opravdu problém zavrtat rovnou zemní šroub. V písku a v čerstvé navážce Vám zase nebude držet a domeček bude nepravidelně klesat. Ideální je osadit chatku na usednutí klasickou zeminu. Tehdy to funguje jak má.

blog-19-6 dřevěný rošt

Plánování výšky zahradní chatky.

Počítejte s budoucími sadové úpravy. Výšku chatky přizpůsobte tak, aby horní plocha základové desky byla v odpovídající výši min 5cm nad budoucí výškou terénu.

Blog chatka na nářadí s přístřeškem
Blog chatka na nářadí s přístřeškem

Osazení nosného sloupu.

Pokud osazujete chatku na zámkovou dlažbu a součástí chatky je i podpůrný sloup, ideální je pod dlažbu v místě osazení sloupu dát betonovou patku do které se navrtá kovová stojka.

blog-19-8 chatka Tampa