2. část Výběr zahradního domku a garáže

Zahradní chatky blog

Na naší stránce zahradni-chatka.cz naleznete velké množství chatek na nářadí, zahradních chatek či rekreačních chatek. Pokud víme v jakém přibližném rozměru chceme realizovat chatku, dalším parametrem při výběru chatky je způsob jejího budoucího využití.

Chatka na nářadí

Jedná se většinou o jednoduchou chatku bez příček čtvercového nebo obdélníkového půdorysu. Chatky menších rozměrů do cca 16m2 není problém realizovat v síle materiálu 28mm. Konstrukčně a staticky je tato síla materiálu pro stavbu chatky plně dostačující. Samozřejmě i menší rozměry se vyrábějí iv síle materiálu 40 mm a více. Masivnější provedení – resp. větší síla stěny zahradní chatky je esteticky velmi efektní řešení a využívá ho stále více klientů.

Chatka se dvěma místnostmi. (Sklad a užitková místnost)

Chatku na nářadí je však lze zkombinovat is prostorem pro osobní využití.

V naší nabídce je to zejména série chatek Borkum, které mají dvě oddělené místnosti, přičemž se jedná o menší část, která může sloužit jako sklad a větší část s oknem, která slouží nejčastěji jako osobní prostor pro majitele chatky. Takto řešené zahradní domky jsou ideální nejen k domu, ale i do zahrádkářských kolonií.

Podlaha zahradního domku

Pokud plánujete využít chatku pouze jako prostor pro uskladnění nářadí, zahradního nábytku či kol, doporučujeme spíše stavbu domku bez dřevěné podlahy. Vyhnete se tak jejímu poškození, které by zejména manipulace ze zahradním nářadím přinesla. My Vám doporučujeme jako podlahu využívat základovou desku buď z betonu.

Další varianta je základová deska vytvořenou ze zámkové dlažby.

Dlažba nejen esteticky, ale i funkčně ideálně hodí do chatky, která bude sloužit jako sklad např. zahradní techniky. Většina našich chatek má v základní ceně i podlahu. Tuto lze kdykoli do domečku doinstalovat. Desky na podlahu můžete využít například na stavbu přístřešku, nebo Vám snížíme cenu a dodáme chatku bez podlahy.

Při montáži chatky na zemní vruty a dřevěný rošt se však bez dřevěné podlahy neobejdete. Realizace na základovou desku najdete iv galerii realizaci.

Rekreační chatky a chaty.

Pokud plánujete stavbu chatky, která bude sloužit i jako řekněme víkendová rekreační chatka – doporučujeme Vám chatku o síle stěny minimálně 40mm. Je třeba si však uvědomit, že takový objekt není určen na klasické bydlení. Často kladená otázka je zda je možné v takové chatce strávit v létě víkend, nebo naopak v zimě Silvestra. Jednoznačně ano. Je třeba si však uvědomit, že chatka má své tepelně izolační limity, což zejména v zimních měsících značí, že pokud topíme v domku, tak máme teplo, pokud topit přestaneme, chatka poměrně rychle vychladne.

Tepelné vlastnosti chatek.

Tepelně izolační vlastnosti sice vylepšují okna s determálním dvoj sklem, my však doporučujeme náročnějším klientům zateplit podlahu a střechu. Zejména přes střechu přichází k největším únikům tepla v zimě a k přehřátí chatky v létě.

Důležitá je i dispozice chatky. Většina našich rekreačních chatek je rozdělena na dvě a více místností. Tyto je možné využívat i jako WC, koupelnu či letní kuchyni.

Tvar chatky a její výběr.

Za klasické chatky se považují stavby s klasickou sedlovou střechou. K moderním domům máme v nabídce moderní stavby s rovnou, případně šikmou střechou. Naše vlajková loď je však domek Aruba s valbovou střechou a trasou. Každopádně kompletní nabídku sériových domků a chatek naleznete v katalogu ZDE.

Garáže

Garáže dodáváme bez podlahy, tu nahrazuje základová deska. Doporučujeme betonovou desku, nebo zámkovou dlažbu. Princip je jednoduchý. Základním měřítkem je rozměr. Dalším kritériem pro výběr garáže je tvar střechy. Klasikou je sedlová střecha, případně šikmá střecha. Garáže se nabízejí standardně s dvoj křídlovými dveřmi. V případě zájmu je možnost namontovat i výklopnou, případně sekční vrata s elektromotorem.

Chatky a garáže na zákazku. Jedná sa o domčeky nad 16 m2. Ich výhodou je, že si viete určiť presný rozmer stavby. Keďže sa však nejedná o sériový výrobok  je jeho cena vyššia s ohľadom na fakt, že treba skresliť novú výrobnú dokumentáciu a jeho cena je vyššia o cca 20 % od sériových domčekov.

Doplňky k chatkám

Klasické chatky se také dají upravovat resp. doplnit o okno případně dveře. Tyto umíme umístit i do sériových chatek víceméně podle představ a přání zákazníka.

Orlando plán zahradní chatky

1. část: Rozměr základního domečku a zahradní chatky.

Ako naplánovať chatku. Koľko máme / potrebujeme miesta.

Blog výběr zahradního domku

2. část Výběr zahradního domku a garáže

Ako vybrať správnu veľkosť domčeku. Aká sila materiálu je vhodná pre Váš rozmer a spôsob použitia.

Tampa chatka s přístřeškem

27. Zahradní domek Tampa

s přístřeškem a zadní stěnou.

Kontaktní formulář

Kontaktujte nás